Sarp Levendoğlu Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sarp Levendoğlu Fan Club

Sarp Levenoğlunun Tek Fan Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Rapörtajları

+11
Pötürcük..*
beste
d!mpLé
chatlk
serseri_77
rapci_merve_77
SaRp_CeMrE_BeRk
yakışıklı_77
ddm
izmirrüzgarı
Admin
15 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Kadın
İş/Hobiler : Kitap okumak, Müzik dinlemek , Şarkı Sölemek,
Ruh Hali : Rapörtajları 1136
Kişisel İleti : SARPPPPPP'ımmm
Takımım : Rapörtajları 1450
Dikkat : Forumumuzda sizi daha iyi bir şekilde tanımamız için profil bilgilerinizi,avatar veimzalarınızı ekleyiniz ((( AdMiN )))

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyCuma Ağus. 15, 2008 6:13 pm

Sarpın Yapmış olduğu rapörtajları buraya ekleyiniz[b]
https://sarplevendoglu.all-up.com
Admin
Admin
Admin
Admin

Kadın
Dikkat : Forumumuzda sizi daha iyi bir şekilde tanımamız için profil bilgilerinizi,avatar veimzalarınızı ekleyiniz ((( AdMiN )))

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyÇarş. Ağus. 20, 2008 12:58 pm

Dizi suya yazı yazmak sinema ise bir aşk işi

'Emret Komutanım' dizisindeki 'Levent Üsteğmen' rolüyle tanınan genç oyuncu Sarp Levendoğlu tam bir sinema aşığı... Levendoğlu, yönetmenlik hayalini, Türk Sineması'nın geleceğine nasıl baktığını ve yeni projelerini Harper's Bazaar'a anlattı. ..

* 1981 doğumluyum. Ankara'da ortaokulu bitirdim, sonra İstanbul'a gelip Saint Benoit'da okudum. Bilgi Üniversitesi'ne başladım ama devam etmedim. Şimdi Kültür Üniversitesi'nin oyunculuk bölümündeyim. Oyunculuğa 6 yaşında TRT'nin bir dizisinde başladım. Ufak bir roldü.
* Seneler sonra Mustafa Altıoklar'ın yönettiği 'O Şimdi Asker' filminde rol aldım. Ardından 'Lise Defteri'nde baş rollerden birini oynadım. Daha sonra 'Emret Komutanım' dizisinde 80 bölüm oynadım. Bir de film çektik. Yaz sezonu için de bir projede, misafir oyuncu olarak yer alıyorum.

DİZİLERİ İZLEMİYORUM
* Dizi çekmek çok yoğun bir iş! Dizi formatı normalde 45-50 dakikadır, biz 70 dakika çekiyorduk. Yani dizi matematiğinin dışında bir standartta çalıştık. Severek yaptım ama bazen benim de patlama yaşadığım oluyordu. Sinema, tiyatro daha içten işler. Zannedildiği kadar çok para da almıyoruz. Dizi çekmek suya yazı yazmak gibi bir şey. Ama sinema bir aşk işi.
* Dizileri izlemiyorum. Bazen spor ve belgesel kanallarına bakıyorum, haberleri izliyorum. Ama genel anlamda televizyonun saptırıcı bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Mümkün olduğunca magazin yönüne buluşmamaya gayret ediyorum. Duyarsız bir insan değilim ama tahammül edemediğim şeyler var.
* Açıkçası şöyle düşünüyorum; aptal insanlar insanları, akıllı insanlar olayları konuşur. Genelde magazin ağırlıklı tüm programlar saçmalık üzerine kurulu. Bu trend bütün dünyada var tabii, ama bizim halkımız çok bilinçsiz olduğu için kötü etkileniyor bence.

HAYAL GÜCÜM GENİŞ
* Kafamda bazı senaryolar var. İleride yönetmenlik yapmak istiyorum. 'Yıldız Savaşları', 'Yüzüklerin Efendisi' gibi masalsı filmleri değil, daha gerçekçi daha can alıcı hikayeleri anlatmak istiyorum. Daha hayatın içinde hikayeler ilgimi çekiyor. Bu, belki de hayal gücümün geniş olmasındandır.
* 'Babam ve Oğlum', çok bizden bir hikaye ve bu yüzden çok başarılı. 'Ağır Roman' da çok bizden bir hikayeydi. 'Eşkıya' da iyi bir örnek. 'Kurtlar Vadisi' ve 'G.O.R.A' gibi çok gişe yapmış filmler de var ama benim aklımda bu iki filmden de geriye bir şey kalmadı.

BİZDE CESARET YOK!

* Korku filmleri her ülkeye ait olabilir, ama biz kendi malzememizi kullanamıyoruz. Çok kopya ediyoruz. Mesela gulyabani, cin gibi motiflerimizi kullanabiliriz. Ama bunun yerine taklide başvuruyoruz.
* Yavuz Turgul, Nuri Bilge Ceylan gibi kendi anlamlarını yaratan yönetmenler var. Tabii insanlar para kazanmak için ticari filmler çekmek zorunda kalabiliyor.
* Türk Sineması şu anda bütçe ve sayı olarak Fransa sinema endüstrisini bile geçmiş durumda. Bizdeki en büyük eksiklik yaratıcı yapımcı olmaması. Tarihimiz sonsuz hikayeyle dolu. Bir gün adamlar yurtdışından gelip bizden önce İstanbul'un fethini çekecek.
* Biz de fikir yok, cesaret yok! İyi senaryo yazsanız bile tek senaryoya o kadar para harcamak istemiyorlar. "O paraya üç film yaparım" diye düşünüyorlar.
* Eski Yeşilçam günlerine dönülür, sayısız film çekilir diye korkuyordum. Ama TV o seyirciyi aldı. Sinema seyircisi daha entelektüel . Evinde oturup hiçbir şey yapmayan kadın televizyonla tatmin olduğundan, sinemada kaliteyi yükseltme şansımız var.
izmirrüzgarı
Moderatör
Moderatör
izmirrüzgarı

Kadın
İş/Hobiler : öğrenci
Ruh Hali : Rapörtajları 1126
Dikkat : <marquee>Arkadaşlar daha kaliteli hizmet alabilmek icin Profil bilgilerinizi avatar imza ve diğer bilgileri eksiksiz doldurmanızı rica ederim ((( AdMiN )))</marquee>

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Biraz eski bir röportaj ama ekleyeyim dedim.   Rapörtajları EmptyPerş. Ağus. 21, 2008 10:29 am

SARP LEVENDOĞLU

Dizi Max’ı işim gereği evdeyken sürekli olarak takip ediyorum. Lost, 24 favori dizilerim. Üst kattaki barım, dışarıyı aratmaz. Kısaca evde konforum yerinde.
YAŞ 26. ŞİMDİ NE YAPIYORSUNUZ?
"Emret Komutanım dizisinin beşinci sezon bölümlerini çekiyoruz. Ayrıca Emret Komutanım: Şah Mat filmi de halen vizyonda devam ediyor."
PROJELER?
"Yine bir Mustafa Altıoklar filmi çekimi gündemde. Haziranda Kutsal İsyan isimli filmi çekmeye başlayacağız."
BEKAR HAYAT
"On senedir yalnız yaşıyorum. Evimde sürekli başka biri olmasından hoşlanmıyorum. Bu yüzden bekar hayat aslında tam bana göre. Bana eşlik eden iki buçuk yaşında bir kedim var. Adı Felix."
TEMİZ EV
"Ev haftada 3-4 kez mutlaka temizlenir. Bu konuda biraz titiz olduğumu söyleyebilirim. Eve girdiğimde sabun ve tütsü kokusu almam lazım."
KEYİFLİ SAATLER
"Evi en çok gündüz saatlerinde seviyorum. Hafta sonları pek dışarı çıkmayı da sevmiyorum. Evin bir tarafı tamamen yeşilliğe bakıyor. Bu eve sadece samimi bulduğum arkadaşlarım gelebilir.”
FATOŞ HANIM
"Levent Kazak’ın evine gittiğimde hep güzel yemekler olduğunu fark ettim. İşin sırrı meğer Fatoş Hanım’mış. Şimdi de haftada üç bana geliyor. Harika yemekler döktürüyor. Sayesinde mutfağım pek bekar mutfağı sayılmıyor."
DOĞADA RAKI
"Evin güzel bir bahçesi var. Arkadaşlarla iyi havalarda aşağıda toplanıp, rakı sefası yaparız."
LANGIRTA VERGİ
"Evde oynamayı seviyorum. Langırt satın almaya kalktığımda benden vergi istediler. Ticari bir işletmede kullanmayacağıma ikna edince şimdiki yerine kavuştu. Ayrıca küçükken lunaparkta en sevdiğim oyundu."
BEŞİKTAŞ PAZARI
"Aslında vaktim olsa alışverişten keyif alabileceğim bir yer. Ama çekimlerden dolayı imkansız bu."
ÇEKİM DENEMELERİ
"Yeni bir Sony kamera aldım. Bu aralar evde en büyük merakım onu kurcalamak ve çekim yapmak."
SPOR
"Evde spor yapanlardan değilim. Ama yakında bir kum torbası almaya planlıyorum. Formuma özen gösteririm. Hillside'a gidip düzenli spor yapıyorum."
izmirrüzgarı
Moderatör
Moderatör
izmirrüzgarı

Kadın
Ruh Hali : Rapörtajları 1126
Dikkat : <marquee>Arkadaşlar daha kaliteli hizmet alabilmek icin Profil bilgilerinizi avatar imza ve diğer bilgileri eksiksiz doldurmanızı rica ederim ((( AdMiN )))</marquee>

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyCuma Ağus. 22, 2008 4:48 pm

Rapörtajları Pictur10
Rapörtajları Pictur11
ddm
Sarpın Arkadaşı
Sarpın Arkadaşı
ddm

Kadın
İş/Hobiler : *****
Ruh Hali : Rapörtajları 1150

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyCuma Ağus. 22, 2008 5:33 pm

saol ck gzller!
yakışıklı_77

yakışıklı_77

Erkek
İş/Hobiler : öğrencii

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyCuma Ağus. 22, 2008 6:58 pm

saolunn çokk gsll olmuşş
ddm
Sarpın Arkadaşı
Sarpın Arkadaşı
ddm

Kadın

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyC.tesi Ağus. 23, 2008 5:04 pm

bendende bir röportaj:
SARP LEVENDOĞLU

Aksiyon sahneleri büyük ses getirecek

- “Emret Komutanım”dan ne zaman ayrıldınız?

13. bölümü bitirdim ve benim yerime bir arkadaş geldi ve bıraktım. Bu diziye geçtim.

- Aslan nasıl bir polistir?

Aslan, tramvatik bir durum yaşamış ve suçlular eski sevgilisini öldürmüş. Onun için bütün suçlulardan intikam almak istiyor. Kötü değil ama sert bir polis. Kibarlıkla değil, kaba kuvvetiyle çözmeye çalışıyor olayları. Hayatındaki herşeyle dalga geçer gibi görünüyor ama iç dünyası farklı. Bunu saklamaya çalışıyor, deli dolu gözüküyor ama problemli aslında.

- Aslan hangi suçların peşinde?

Kemal’le ying yang durumu var Aslan’ın. Genelde öyle konusu. Kemal’in emekliliği gelmiş, normal görevimi tamamlayıp, görevimi bitireyim diyor. Aslan da direkt kapıları kırarak içeri girme peşinde. Arama izni falan düşünmüyor. Mümkünse suçlu ölsün diyor hatta bununla dalga geçiyor, hayatları düşünmüyor, buna önem vermiyor.

- Bu kaçıncı projeniz?

7 oluyor sanırım. Daha önce “Lise Defteri”, “Çınaraltı”, “Emret Komutanım”, “O Şimdi Asker”, “Emret Komutanım”, “Şah Mat” ve “Zeliha’nın Gözleri”nde rol aldım.

- Hep askeri dizilerde rol almış gibisiniz?

Evet, öyle bir durumum var ama en azından bu sefer üniforma yok. “Lise Defteri”, “Emret Komutanım”, hatta “Zeliha’nın Gözleri”nde de vardı üniforma, bu dizide yok. Ama tabii hep bir silah var elimde ve hiç sevmediğim bir şey silah. Normalde hiç taraftar olmadığım şeyler ama hayat içinde bildiğimiz ve gördüğümüz şeyler tabii. Bu projeye başlamadan organize suçlar büro amiri ve arkadaşlarıyla toplantı yaptık ve gözlemlediğim kadarını yansıtıyorum.

- Aslan’ın şiddet yanlısı olması tepki görecek mi izleyici tarafından acaba?

Gerçek değil ki bu dizi. Filmle gerçeği bağdaştıracak kadar akılsız insanlar varsa onlar için yapacak bir şey yok. Maalesef olabiliyor ama film icabı olduğu için tepki alacağını düşünmüyorum.

- Dizideki aksiyon sahneler nasıl?

Adamlar camdan aşağı uçuyor, ben ciple demir kapıyı kırıp içeri giriyorum, su kulesinden aşağı adam sallıyorum. Silahlı çatışmalar çektik. İki bıçaklama sahnemiz oldu, iki adamı dövüp bir tanesini içeri attık. Ama esas izleyicinin hoşuna gidecek sahneler Kemal ve Alev’le aramızda yaşadığımız sahneler olacak gibi geliyor bana.
SaRp_CeMrE_BeRk
Sarpın Arkadaşı
Sarpın Arkadaşı
SaRp_CeMrE_BeRk

Kadın
İş/Hobiler : Berk Hakman HAYRANLIĞI...Sarp Levendoğlu HAYRANLIĞI..
Ruh Hali : Rapörtajları 1116

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyC.tesi Ağus. 23, 2008 6:27 pm

Harika bir adam yaaa...teşekkürler...
rapci_merve_77
Sarpın Arkadaşı
Sarpın Arkadaşı
rapci_merve_77

Kadın
İş/Hobiler : öğrenciyimm musıkk dınlemeyıı vee gesmeyii çokkseverimm
Ruh Hali : Rapörtajları 1145

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyPtsi Ağus. 25, 2008 12:30 pm

saolunn çokk gsll olmuşşş
ddm
Sarpın Arkadaşı
Sarpın Arkadaşı
ddm

Kadın

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptySalı Ağus. 26, 2008 8:20 pm

ö. diil ben sadece onu bulabildim
serseri_77

serseri_77

Erkek
İş/Hobiler : öğrencii

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyCuma Ağus. 29, 2008 12:33 pm

saolunn sahidenn çokk gsl olmuşlar yanii Smile
SaRp_CeMrE_BeRk
Sarpın Arkadaşı
Sarpın Arkadaşı
SaRp_CeMrE_BeRk

Kadın
İş/Hobiler : Berk Hakman HAYRANLIĞI...Sarp Levendoğlu HAYRANLIĞI..
Ruh Hali : Rapörtajları 1116

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyPtsi Eyl. 01, 2008 8:39 pm

Teşşekürler arkadaşlar...
chatlk

chatlk

Kadın
İş/Hobiler : sarp^ın resmLerne bakmaK =)
Kişisel İleti : sarp^ım..(:

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyÇarş. Eyl. 03, 2008 12:15 am

süperlerrr..(:
d!mpLé

d!mpLé

Kadın
İş/Hobiler : öörenci
Ruh Hali : Rapörtajları 5272

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyPerş. Eyl. 04, 2008 12:09 pm

çok ii yaa tşk.ler
chatlk

chatlk

Kadın

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyPerş. Eyl. 04, 2008 12:59 pm

"Beğenmeyen Almasın"
Sarp Levendoğlu

Gece-Gündüz dizisinde çılgın bir polis memurunu canlandıran yakışıklı oyuncu, çok yakıştığı kamera önünden arka tarafa transfer olmak üzere. 13 yaşından beri dayısı Mustafa Altıoklar'ın izinden giderek denemeler yapan Levendoğlu'nu, çok yakında kendi filminin yönetmen koltuğunda göreceğiz gibi görünüyor.

Röportaj yapmaktan nefret eden ünlülerden bu kadar net ve kendinden emin cevaplar çıkmaz genelde. Çünkü o ünlülerin röportaj vermekten hoşlanmama sebebi, kendilerini iyi ifade edememeleri ve yanlış anlaşılmaktan çekinmeleridir. Sarp Levendoğlu içinse hiç böyle bir durum söz konusu değil. O anlaşılmak istemiyor ki yanlış anlaşılmaktan çekinsin! "Ben işimi yapıyorum; dizimi izleyip televizyonu kapatın, gerisini merak etmeyin" diyor, kendisiyle ilgili detay merak edenlere. Kendine olan güveni, mütevazı taraflarını gölgelesin istemiyor. Tüm bu ciddi tavırların yanında, Levendoğlu son derece komik, çocuksu ve mizah anlayışı gelişmiş biri. Zaten Bebek Kitchenette'in bahçesinde gerçekleştirdiğimiz fotoğraf çekiminde giydiği gömleklerden de çocuksu ruhuyla ilgili fikir edinebilirsiniz. Şaşırtıcı olsa da, Sarp Levendoğlu'nun düz beyaz ya da siyah gömleği yokmuş! "Kendimi sadece renkli şeyler içinde iyi hissediyorum, beyaz ya da siyah gömlek asla giymem, hiç 'ben' değiller. İlla giymem gereken resmi ortamlara bile Hawaiian gömleklerimi giyip gidiyorum" diyor ve ekliyor: "Beğenmeyen almasın."

Bilgi Üniversitesi'ni yarım bırakmışsınız. Bölümü mü sevmediniz?
Bölümüm, Gösteri Sanatları Yönetimi'ydi, bölümle sorunum yoktu. Ama devam zorunluluğu vardı ve ben çalışıyordum, bence tolerans göstermelilerdi. İnsanları mezun etmeme gibi bir amaç taşırlarsa, hiçbir şey kazandıramazlar.

Şu an devam ettiğiniz Kültür Üniversitesi'nde de aynı sıkıntıyı yaşamıyor musunuz?
Orada da devam zorunluluğu var ama daha olumlu karşılıyorlar, çalışan insanlara yardımcı oluyorlar.

Sizi ilk tanımaya başladığımızda Mustafa Altıoklar'ın yeğeni olmanız ön plandaydı. Sonra ne oldu da bu dayı-yeğen dayanışması bir daha gündeme gelmedi?
Mustafa'yı çok severim, ikinci babamdır. Onun yeğeni olmaktan gurur duyuyorum. Bunu duyurmamak, saklamak gibi de bir çabam hiç olmadı, çok duymuyorsanız denk gelmediği içindir.

Yönetmenlik yapmak istemenizde onun etkisi var mı?
Var tabii. Çocukken insanlar etraflarındakilerden kendilerine 'rol model' seçiyorlar. Aslında Mustafa doktordur, biliyorsunuz. Ben, o doktorluk yaptığı zamanlarda küçüktüm ve 'Doktor olacağım' derdim, sırf bu yüzden! Ama asıl meslek seçme bilincim oturduğunda Mustafa yönetmenlik yapmaya başlamıştı. Etrafında da hep yönetmenler ve oyuncular vardı. Ben de onlarla büyüdüm, gözümü onlarla açtım.

Yönetmen olmak için gereken tekniği nasıl öğrendiniz? Okulda yönetmenlik okumadınız bildiğim kadarıyla...
Yo, iki okulumda da yönetmenlikle ilgili teknik eğitimler aldım. Pratiğim de 13 yaşından beri yönetmenlere asistanlık yaparak gelişti. Oynadığım dizilerin bazı bölümlerini ben çektim. Zaten sette çekilen bir dizi bölümü, okulda okuduğunuz bir yıla bedel eğitim veriyor. Bir de yönetmen gözüne sahip olmak başka bir şey. Kamerayı nereye koyarsanız ne alacağınızı anında görmek sizi iyi bir yönetmen yapar.

DEVAMI COSMOPOLITAN'IN EYLÜL SAYISINDA
Admin
Admin
Admin
Admin

Kadın

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyPerş. Eyl. 04, 2008 6:50 pm

paylaşım için saol cnm
chatlk

chatlk

Kadın

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyPerş. Eyl. 04, 2008 8:18 pm

ö.d. tatlm(:
beste

Kadın
İş/Hobiler : öss
Ruh Hali : Rapörtajları 1147

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyC.tesi Eyl. 13, 2008 11:43 pm

arkiler hızlı çıktı hehe saolun elinize saglık
beste

Kadın
İş/Hobiler : öss
Ruh Hali : Rapörtajları 1147

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyC.tesi Eyl. 13, 2008 11:46 pm

saol eline saglık
Pötürcük..*
Moderatör
Moderatör
Pötürcük..*

Kadın
İş/Hobiler : Pc..

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyC.tesi Ocak 03, 2009 6:23 pm

teşekkürler..
alevv

alevv

Kadın
İş/Hobiler : Kitap Okumak

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyCuma Ocak 30, 2009 7:14 pm

teşekkürler
Sarpın Prensesi

Sarpın Prensesi

Kadın
İş/Hobiler : bilgisayar müzik

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyPerş. Şub. 05, 2009 11:45 am

Dizi karakterine âşık kadınları anlamıyorum
ŞENİZ ERTEN
Gece Gündüz'ün Başkomiser Aslan'ı Sarp Levendoğlu, ünlü olmanın getirdiklerine alışmış. Bir tek dizi karakterine âşık olan kadınları anlayamıyor. Bu konudaki görüşü ise şöyle: "Karton bir şey o! Belki ben sapığım gerçek hayatımda... Belki çok kavgacı, agresif birisiyim"

EMRET Komutanım dizisinin Teğmen Levent'i, Gece Gündüz'ün başkomiseri Aslan'ı Sarp Levendoğlu'na özellikle genç kızlar hayran. Ama o hayatında hiçbir ünlüye hayranlık duymadığı için bunu anlayamıyor. Özellikle de dizi karakterine âşık olan kadınları... İlk görüşte aşka da inanmıyor. Levendoğlu, "Tanışıp, konuştukça âşık oluyor, sohbet edebiliyor olmayı seviyorum" diyor. Yönetmen olarak bir sinema filmi çekmeyi istiyor. Hayalinde de "Yalnız Balayı" kitabını beyazperdeye yansıtmak var. Çünkü "hayatı bir yerinden dürtmek" istiyor.

Oyunculuğu matah bir şey zannetmiştim

"Gece Gündüz"ün deli dolu polisi Aslan'ı canlandıran Sarp Levendoğlu, ilk oyunculuk yapmaya başladığında bu işi matah bir şey sandığını itiraf ediyor
Levendoğlu, "Benim insan değeri olarak, herhangi bir işte çalışan, herhangi birinden farkım yok. Bunu anladım ve hayata bakışım değişti" diyor

Emret Komutanım, Zeliha'nın Gözleri, Lise Defteri, O Şimdi Asker ve Gece Gündüz... Bütün bu yapımlardan tanıdığımız Sarp Levendoğlu ile Emirgan'da, dizi çekiminden sonra buluşuyoruz. Bir kere acayip uzun boylu ve onu görür görmez neden sürekli polis ya da asker olduğunu hemen anlıyorsunuz. Zaten o da, durmadan ahkam kesen bir iş adamındansa bir polisi oynamayı daha çok tercih ettiğini söylüyor. Özellikle genç kızların çok beğendiği Levendoğlu, dizi karakterine âşık olan kadınları anlamadığını, çekeceği filmle de hayatı bir yerinden dürtmek istediğini anlatıyor .

Gece Gündüz'de Aslan karakterini oynuyorsunuz. Nasıl biri Aslan?
İlk bakışta deli dolu bir polis gibi görünse de, geçmişte ağır bir travma yaşamış biri Aslan. Dolayısıyla her şeyle dalga geçiyor gibi görünen bu ilk fotoğraf, gerçekte yaşadığı travmayı saklamak için giydiği bir zırh. Aslan, bütün suçluları, yaşadığı olaydan sorumlu tutuyor. İntikamını almak için de, hepsine, intikamımı senden alacağım diye yaklaşıyor. Sonuçta da, tepkileri normal polislerden daha şiddetli oluyor.

Dizide bir de kuşak çatışması var...
Evet, dizinin temelinde bu var: Settar (Tanrıöven) ağabeyin oynadığı Kemal karakteri, sakin, evli barklı, çocuğu olan, emekliliğini bekleyen biri. Ama ben geliyorum ve bir anda, bütün hayatı değişiyor, başına gelmedik kalmıyor. Mesela, Aslan hızlı araba kullanıyor; Kemal de, o hızlı arabanın içinde olmak durumunda.

Polisiye türünün, diğerlerine göre ne gibi zorlukları oluyor?
Elinizde silahla, önünüzde koşan bir adam, halkın içinde, Eminönü'nde koşmak zorundasınız mesela... İnsanlar korkuyor, heyecanlanıyor. Çoğu dizide olduğu gibi, bir evde, bir ofiste, kapalı, izole bir mekânda değilsiniz. Mesela bir araba kazası sahnesi oluyor... Çarpıyor olmuyor, bir daha, bir daha... Bir lafı söyleyemediğiniz zaman, tekrar söylemeniz belki 30 saniye fark eder; ama bir çarpışmayı bir daha çekmek, yirmi beş dakika fark ediyor
Rapörtajları Fft17_mf117351

Silahla aranız nasıldır?
Silahtan nefret ederim ve oynadığım karakterin silahı var, ama bu benim suçum değil. Oynadığım polis, "hayattan" biri.

Asker ya da polis rollerinde, neredeyse akla gelen ilk isim olmanızı nasıl açıklıyorsunuz?
(Gülüyor) Yani... Denk geldi diyelim... Özellikle öyle bir tercihim yok, ama ne bileyim yani durmadan konuşup, ahkam kesen bir işadamı oynamaktan daha eğlenceli, en azından komedisi olan bir iş. Ben mesela, zaten dizileri de izlemiyorum...

İzlemiyor musunuz? Neden?
Çünkü kalite çok kötü. Maalesef... Beş dakikadan fazla bakamıyorum, sıkılıyorum. İlk sezonda Avrupa Yakası'nı izliyordum, şimdi o da başka bir komedi türü oldu. Eskiden daha zeki bir durum komedisiydi, şimdi oyuncuların sırtına binmiş bir komedi var. Hani, Engin'in yerine başka birini koysanız, onu kimse izlemez. Dizi olayı, iyi bir şey değil.

Nasıl?
80 dakika kanalların insan ticareti yaptığı bir durum diyorum ben. Kölelik... Haftada seksen dakika... 80 dakikadan düzgün bir şey yapılması mümkün değil. Standardı günde altı, yedi sayfa senaryo çekmek iken, biz 35 sayfa çekiyoruz. Ekonomiden kaynaklanan sorunlar da var...

Oyuncu olarak kimleri beğeniyorsunuz?
Uğur Yücel, Şener Şen, Settar Tanrıöven, Haluk Bilginer, Al Pacino, Johnny Depp, Leonardo Di Caprio...
Yönetmenlik hayali

Emret Komutanım'da 13 bölüm yönetmenlik yaptınız. Bundan sonrasında yönetmenlikle ilgili bir projeniz var mı?
Bir sinema filmi çekmeyi istiyorum. "Yalnız Balayı" diye bir kitap var. Onu yapmak isterim. Sinema başka türlü, derdi olan bir şey...

"Yalnız Balayı"nın nesi sizi çekti?
Herkesin, içinde yaşadığı, ama söyleyemediği şeyler vardır. Bastırılmış, toplum tarafından engellenmiş cinsellik de bunlardan biri. Anaokulundan itibaren kız çocuklarına, bacağını ört, hanım otur diye saçma sapan şeylerin empoze edildiği bir ülkede yaşıyoruz. Ben sadece bunları insanların gözlerine sokmak; aslında böyle yapıyorsunuz, sonra da böyle yapmadığınızı söylüyorsunuz, demek istiyorum. Yani hayatı bir yerinden dürtmek istiyorum.

Öyledir, değil mi? Anaokulundan bastırmaya başlanır...
Arkadaşımın başına gelen bir şey mesela: Kızını hiç baskı yapmadan dört yaşına kadar büyütmüş. Çıplak balkona çıktığında, ayıp dememiş, ama hava serinse, üşüyebilirsin demiş. Kızı, anaokuluna başladıktan kısa bir süre sonra, etek giydiğinde, çizmesini giyerken, eğilmeden, bacaklarını göstermeden giymeye başlamış. Daha o yaşta, o küçücük çocuğa toplum baskısı başlamış. Toplum bu hale getiriyor, hasta ediyor yani bizi.

Ünlü olmayı önemsemiyorum

Geriye baktığınızda, kendinizde nelerin değiştiğini görüyorsunuz?
O kadar çok şey var ki. Ben ilk oyunculuk yapmaya başladığımda, oyunculuğu matah bir şey zannetmiştim. Şu an, hiç öyle gelmiyor. Benim insan değeri olarak, herhangi bir işte çalışan, herhangi birinden farkım yok. Bunu anladım ve hayata bakışım değişti. Böylece hayatta daha neşeli, daha rahat olabildim, daha az kastım. Her insanın, bir diğeri kadar değerli olduğuna inandım.

Eskiden nasıldınız?
Daha snob'dum.

Ne yapardınız mesela?
Fotoğraf çektirirken, sıkıldım diyor; biri soru sorulduğunda konuşmuyordum.

"Ünü önemsemiyorum. Ünü önemseyen insanların beceriksiz olduklarını bildikleri için, ünle var olmaya çalıştıklarını düşünüyorum" demişsiniz.
Kötü oyuncu olup, sırf medyatik olduğu için veya kötü şarkıcı olup, hiç şarkı söyleyemeyip, sırf yaşadığı ilişkilerle gündeme gelen, bu şekilde iş yapan insanlar var. Eğer işinizi iyi yapıyorsanız, bir de paparazzi programına çıkıp, bir şeyler hakkında yorum yapmaya ihtiyacınız olmaz. Paparazzi programına insan niye çıkar? Görünmek için. Bunlar maalesef, bir insanın sırtından ve ilişkilerinden beslenen programlar.
[/b][/color]
Rapörtajları Fft16_mf117350

Rapörtajları Fft16_mf117348

Kadınlar neler yapıyorlar?
Aklı selim olanlar bir şey yapmıyorlar, ötekileri de kaale almıyorum. Dizi karakterine âşık olmak, ne demek? Karton bir şey o! Belki ben sapığım gerçek hayatımda... Belki çok kavgacı, agresif birisiyim.

milliyet cafe [/b][/color]
EgE_AsLaN_SarP

EgE_AsLaN_SarP

Erkek
Ruh Hali : Rapörtajları 1127

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyCuma Haz. 26, 2009 2:10 pm

paylasımlarınız cok guzel hepinize tesekkur ediyorum
mertcan zenni

Erkek
İş/Hobiler : öğrenciyim/tiyatro,futbol,basket,müzik
Ruh Hali : Rapörtajları 5248
Takımım : Rapörtajları 1443

Rapörtajları Empty
MesajKonu: Geri: Rapörtajları   Rapörtajları EmptyPaz Kas. 15, 2009 10:17 pm

çok güzel olmuş elinize sağlık .ben hayatta ençok sarp levendoğluyu görmek isterdim onun başarıları,onun yakışıklılığını görmek isterdim kendisini görmesemde bi abim kadar çok seviyorum inşallah bu yorumları sarp abim okuyodur.kendine iyi bak

Rapörtajları
1 sayfadaki 1 sayfası